Jahodníky z Veselé

Naše jahodárna pěstuje na svých polích až 16 druhů sazenic jahodníku. Jsme jedni z mála, kteří dělají poctivé české sazenice přímo z matečnic jahodníku na poli. Několikrát do roka jsou ručně okopávány a pak jsou pro vás připravovány k výsadbě . Třikrát do roka jsou kontrolovány Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským. Jsou to velmi kvalitní a silné sazenice.

Naše prostokořené sazenice jahodníku jsou určené jak pro podzimní, tak i pro jarní výsadbu. Doporučujeme s podzimní výsadbou nespěchat a sázet jen dostatečně zakořeněné sazenice. Ukáže se vám to v příštích letech na úrodě.

V posledních letech se naše nabídka rozrostla o velmi poptávané zakořeněné sazenice v multipaku.

Tyto sazenice se velmi dobře ujímají v jarních měsících a zaručují úrodu již v prvním roce.

Od letošního roku je máme jak na naší prodejně, tak vám je i nabídneme na farmářských trzích.

Formy sadby jahodníku

Prostokořenné sazenice

Nabízíme kvalitní sazenice z drsnějších podmínek Podkrkonoší. Naše sazenice mají velmi dobré vlastnosti se uchytit v jiných půdách.

Pěstujeme převážně čerstvé zelené sazenice na našich polích, které pro vás vykopáváme na začátku září a rovnou expedujeme.

Jde o sazenice, které se z matečných porostů sklízí cca od začátku září do konce října. Jsou to kvalitní certifikované sazenice s dobře vyvinutým kořenovým systémem. Tento typ doporučujeme na podzimní výsadbu.

 

FRIGO sazenice

Jsou to zamražené sazenice jahod, které byly z půdy vykopány v prosinci, ve chvíli, kdy má rostlinka dostatek zásobních škrobových látek. Sazenice nevypadají nijak krásně, protože nemají listy (pouze srdéčko), zato disponují velkým a bohatým kořenovým systémem. Tyto sazenice doporučujeme vysazovat na začátku dubna. Ještě ten rok zaručujeme úrodu.

 

Zakořeněné sazenice

Jde o FRIGO sadbu, která se kontejneruje do deseti paků či jednotlivých květináčů. Jedná se o certifikovanou sadbu s výborným zdravotním stavem. Zakořeněné sazenice umožňují výsadbu jahodníku v průběhu celého vegetačního období. Tyto sazenice jsou dostupné při jarní i podzimní výsadbě.